Sandra Phlippen benoemd tot bijzonder hoogleraar Duurzaam Bankieren

221101-sandra-phlippen

Sandra Phlippen is per januari 2023 benoemd tot bijzonder hoogleraar Duurzaam Bankieren aan de Faculteit Economie en Bedrijfskunde (FEB) van de Rijksuniversiteit Groningen. Phlippen is hoofdeconoom bij de ABN Amro en zal deze functie combineren met het hoogleraarschap.

Het doel van de nieuwe leerstoel is om onafhankelijke wetenschappelijke kennis over duurzaam bankieren te bevorderen. Hieronder valt bijvoorbeeld onderzoek naar de impact van klimaatscenario’s op de financiële sector en de economie als geheel en onderzoek naar de mogelijkheden voor bedrijven en huishoudens om hun (CO2-)uitstoot te verminderen. Phlippen zal ook bijdragen aan het opzetten, innoveren en implementeren van onderwijs op het vlak van duurzame ontwikkeling.

De leerstoel wordt financieel mede mogelijk gemaakt door de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) en is ingesteld door de C.R. Rao Foundation.