Ruim twee derde bereid informatie te delen met financiële dienstverleners

TJIP

Ruim twee derde (68 procent) van de Nederlanders blijkt bereid om gegevens te delen met een financieel dienstverlener. Aldus onderzoek in opdracht van TJIP. In ruil voor deze gegevens ontvangen consumenten het liefst financieel inzicht en advies (55 procent), gevolgd door informatie over bezittingen en investeringen (45 procent) zoals hun woning, pensioen en beleggingen. Daarnaast toont men interesse in informatie over verzekeringen (44 procent). Echter, men deelt gegevens over persoonlijke levensveranderingen zoals scheidingen, inkomensveranderingen en het krijgen van kinderen aanzienlijk minder graag (31 procent). 

Van de ondervraagde Nederlanders is 43 procent bereid om gegevens digitaal te delen, terwijl meer dan de helft (56 procent) bereid is om die gegevens te geven via een persoonlijk gesprek. 41 procent van de respondenten wil de mogelijkheid hebben om zelfstandig vervolgacties te kunnen ondernemen op basis van financieel inzicht, zonder tussenkomst van een (hypotheek)adviseur. Een derde zou graag altijd persoonlijke hulp van een hypotheekadviseur willen bij het kiezen van de juiste vervolgactie.