Nederland telt bijna twee miljoen cryptobezitters

Bitcoin via Pixabay

Eén op de zeven Nederlanders van achttien jaar en ouder bezit cryptomunten. Dit komt neer op 1,9 miljoen cryptobezitters. In de meeste gevallen heeft men Bitcoins. Het merendeel (63%) koopt de cryptovaluta met geld van de betaalrekening. Dit blijkt uit de Cryptovaluta Monitor, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.

Sinds de vorige meting in 2018 zijn er ruim een miljoen cryptobezitters bij gekomen.

Bitcoin is duidelijk de grootste cryptomunt in Nederland. Negen procent van alle Nederlanders van achttien jaar en ouder heeft deze munt in bezit. Dit zijn ruim 1,2 miljoen Bitcoin-eigenaren. Op enige afstand volgen Ethereum (zes procent), Cardano (vijf procent), Ripple (drie procent) en Dogecoin (drie procent).

Meestal gefinancierd met geld van betaalrekening
Het merendeel van de bezitters van cryptomunten investeert in cryptovaluta met geld van de betaalrekening (63 procent). Twee op de vijf (41 procent) koopt deze valuta met spaargeld en twee procent gebruikt geleend geld.