Lancering SharePeople Lang en eigen arbodienst

Cosmas Blaauw 2022

SharePeople heeft SharePeople Lang gelanceerd, waarbij zzp’ers het risico op arbeidsongeschiktheid onderling opvangen tot aan de AOW-leeftijd. SharePeople is ook gestart met een eigen arbodienst voor zzp’ers met de naam SharePeople Crowdability.

SharePeople bood tot nu toe een vangnet voor maximaal twee jaar. Dat wordt nu uitgebreid met een dekking tot aan de AOW-leeftijd. Daarmee is SharePeople volgens eigen zeggen de eerste niet-verzekeraar die zo’n lange dekking bij arbeidsongeschiktheid aanbiedt.

Cosmas Blaauw, oprichter van SharePeople: “We hebben nu de omvang om deze dekking tot aan de AOW-leeftijd te kunnen lanceren. Vanaf onze start in 2017 krijgen we al vragen van onze deelnemers om ook een dekking tot AOW-leeftijd te introduceren. Nu we 10.000 deelnemers hebben voor SharePeople Kort, kunnen we dit doen.”

Bij SharePeople Lang zijn drie keuzes inkomensdekking: 1.000, 1.500 en 2.000 euro netto per maand na twee jaar arbeidsongeschiktheid. Bij de al bestaande SharePeople Kort wordt gekozen uit vijf inkomensniveaus voor de eerste twee jaar arbeidsongeschiktheid: 1.000, 1.500, 2.000, 2.500 of 3.000 euro netto per maand. De deelnamekosten voor SharePeople Kort zijn tien euro per maand. Voor SharePeople Lang is dat vijftien euro per maand.

Naast de maandelijkse deelnamekosten doneert een deelnemer maximaal één keer per maand maximaal zes procent (bij Kort) of acht procent (bij Lang) van de gekozen inkomensdekking. Met die donatie wordt een zieke of arbeidsongeschikte SharePeople deelnemer direct ondersteund. In de praktijk is het maandelijkse bedrag voor SharePeople Kort bij de laagste inkomensdekking (1.000 euro) gemiddeld 20 euro en bij de hoogste inkomensdekking (3.000 euro) gemiddeld 60 euro. Bij SharePeople Lang is de verwachting dat dit 25 euro is bij de laagste inkomensdekking (1.000 euro) en 50 euro bij de hoogste inkomensdekking (2.000 euro).