ING maakt CO2-voetafdruk inzichtelijk voor klanten

Groen milieu verduurzaming via Pixabay

Vanaf nu kunnen ING-klanten die dat willen in de ING App en op Mijn ING zien wat de CO2-uitstoot is van hun uitgaven. De zogenoemde Voetafdruk Inzicht is een proef onder 350.000 klanten die op dit moment al gebruik maken van de functie Inzicht waarmee zij hun inkomsten en uitgaven groeperen per bestedingscategorie. De nieuwe Voetafdruk Inzicht-functie geeft een schatting van de CO2-uitstoot. Deze indicatie wordt berekend op basis van maandelijkse uitgaven per bestedingscategorie zoals ‘boodschappen’, ‘vaste lasten’ en ‘winkelen’ vermenigvuldigd met een emissiefactor.

Naast inzicht in de eigen CO2-uitstoot kan men ook tips ontvangen en er wordt een vergelijking met de gemiddelde CO2-uitstoot van Nederlanders gemaakt.

Léon Wijnands, directeur duurzaamheid bij ING in Nederland: “Met deze nieuwe functie hopen we onze klanten te inspireren om klimaatbewuste keuzes te maken.”